![]() |
ΕΝΟΤΗΤΑ 5 |
ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΜΕ ΤΟ ΔΑΣΟΣ |
Η ΚΑΦΕ ΑΡΚΟΥΔΑ |
|
|
---|
Ποιες δράσεις αναπτύσσονται στον τόπο μας σχετικά με την προστασία της καφέ αρκούδας και τι μπορούμε να κάνουμε εμείς; |
|
Ανταλάσσουμε απόψεις |
Ποια είναι τα κοινά στοιχεία που παρουσιάζουν οι ιστορίες αυτών των ζώων; Ποια ήταν η βασική αιτία που οδήγησε αυτά τα ζώα στο κέντρο περίθαλψης; Ποια θα μπορούσε να ήταν η εξέλιξη της ιστορίας τους αν οι άνθρωποι τους φέρονταν διαφορετικά; |
|
Εκφράζουμε απόψεις |
Με το υλικό που έχουμε συγκεντρώσει δημιουργούμε το άλμπουμ των αρκούδων του περιβαλλοντικού κέντρου του Αρκτούρου. Συμπληρώνουμε το άλμπουμ με δικά μας κείμενα και σκέψεις σχετικά με την ιστορία κάθε αρκούδας. |
|
Ζωγραφίζουμε |