![]() |
ΕΝΟΤΗΤΑ 5 |
ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΜΕ ΤΟ ΔΑΣΟΣ |
ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗΣ |
|
|
---|
Συζητάμε ποιες είναι οι πρώτες βοήθειες που μπορούμε να προσφέρουμε σε ένα τραυματισμένο πουλί; Καταγράφουμε τις πρώτες βοήθειες έτσι όπως προτείνονται από τους ορνιθολόγους. |
|
Ανταλάσσουμε απόψεις |
Παίρνουμε τους ρόλους των εθελοντών του κέντρου περίθαλψης και των τραυματισμένων πουλιών και μιμούμαστε τον τρόπο με τον οποίο οι εθελοντές φροντίζουν τα τραυματισμένα ζώα. |
|
Παίζουμε |