Υποστήριξη Εκπαιδευτικού Λογισμικού

Χρήσιμο Υποστηρικτικό Υλικό για την τεχνική στήριξη Εκπ.Λογισμικών που έχουν διατεθεί σε σχολ. εργαστήρια.Το υλικό περιέχει εγχειρίδια εγκατάστασης,αναφορές συμβατότητας κ.α.Τα iso των Λογισμικών διατίθενται σε εξουσιοδοτημένους χρήστες(ΚΕΠΛΗΝΕΤ κ.α)

Κατηγορίες

Εξώφυλλα Λογισμικών ( 9 Αρχεία )

Εξώφυλλα και labels για όσα απ'τα Λογισμικά που αναφέρονται στον Δικτυακό Τόπο είναι διαθέσιμα.

Συνολικές Τεχνικές Αναφορές-Πίνακες Συμβατότητας ( 3 Αρχεία )

Κατάλογος Τεχνικών Αναφορών&Πινάκων Συμβατότητας σε Win2000 &XP για όλα τα λογισμικά που έχουν αναρτηθεί στον κόμβο της Τεχνικής Στήριξης.Οι πίνακες αυτοί είναι συνόψεις των επιμέρους τεχνικών αναφορών που έχουν αναρτηθεί κάτω από κάθε λογισμικό.

Λογισμικά από άλλες δράσεις του ΥπΕΠΘ ( 88 Αρχεία )

Υποστηρικτικό υλικό (εγχειρίδια εγκατάστασης, χρήσης, βιβλίο μαθητή κ.α) για εκπαιδευτκά λογισμικά που έχουν διατεθεί σε σχολεία από άλλες δράσεις - έργα του ΥπΕΠΘ. Αναρτώνται συνεχώς νεότερες εκδόσεις των εγχειριδίων.

Λογισμικά που διανέμονται από τον Ο.Ε.Δ.Β ( 61 Αρχεία )

Υλικό (εγχειριδία εγκατάστασης & χρήσης, βιβλία καθηγητή & μαθητή κ.α) για τα 26 λογισμικα που διανεμήθηκαν από τον Οργανισμό Εκδόσεως Διδακτικών Βιβλίων σε Γυμνάσια και Λύκεια (11/2003) . Αναρτώνται συνεχώς νεότερες εκδόσεις των εγχειριδίων.

Δεν υπάρχουν έγγραφα σε αυτή την κατηγορία
Login στον κόμβο τεχνικής στήριξης

Συνδεθείτε μέσω της Υπηρεσίας Πιστοποίησης του ΠΣΔ

Έχουμε 30 επισκέπτες συνδεδεμένους